Kursy wideo w Wirtualnej Szkole Filcowania

Pędzimy z nowiną – mianowicie ruszyły pierwsze lekcje filcowania w formie kursów wideo. Cóż to takiego? Już opowiadamy:

Na platformie szkoleniowej o nazwie Szkoła Filcowania są już dostępne (i będą pojawiać się kolejne) lekcje filcowania. Te lekcje będą ponumerowane, aby osoby początkujące wiedziały, od których lekcji warto zacząć. Będą również dokładnie opisane, aby było wiadomo, czego można się z danej lekcji nauczyć.

Nie trzeba kupować wszystkich lekcji, aby nauczyć się techniki wykonywania danego wyrobu. Sama możesz wybrać, czy chciałabyś nauczyć się filcowania biżuterii, kwiatów, poszewki na poduszkę, szala na jedwabiu czy torebki… Oczywiście, jeżeli nigdy nie miałaś do czynienia z tą techniką, to sugerujemy nie zaczynać od form bardzo zaawansowanych (jak na przykład torebka), ale od prostszych, mniejszych form.

Ważną informacją jest również to, że kupując dany kurs – tworzy się konto w Panelu Studenta… i w tym właśnie panelu, można kupione lekcje oglądać o dowolnej porze, dowolną ilość razy (co szczególnie się przydaje, kiedy po dłuższej przerwie w filcowaniu nie pamięta się już jakiś istotnych szczegółów, albo notatki z warsztatów gdzieś się zapodziały…).

Dostępne są już pierwsze lekcje z podstaw filcowania.

  • LEKCJA 1 – to podstawy filcowania na mokro na przykładzie elementów biżuterii.

jak filmować kulki lekcje filcowania na mokro

jak filmować kulki lekcje filcowania na mokro

jak filmować dredy sznurki lekcje filcowania na mokro

Z tej lekcji nauczysz się filcować równiutkie kulki, dzięki temu będziesz mogła sama stworzyć filcowe kolczyki, naszyjnik, bransoletkę… lub breloczek. (Jeżeli nie przepadasz za dużymi kulkami i mocnymi kolorami – możesz wykonać także mniejsze, delikatniejsze kuleczki w stonowanych kolorach. Ciekawie wyglądają także w połączeniu z innymi elementami, jak drewno, ceramika czy kamienie).

Elementy biżuterii to takie formy od których warto zacząć, nawet wtedy, kiedy nie planujesz jej nosić. Wystarczy lekko zmodyfikować filcowanie kulki – by ufilcować ciekawy guzik do płaszcza.. lub środek do kwiatowej broszki (a kwiaty pojawią się już w następnych lekcjach). A może zechcesz z filcowych kulek tworzyć dywany lub obrazy… Kto wie?

Kolejną umiejętnością, którą zdobędziesz dzięki tej lekcji – to filcowanie tzw. dreda, czyli filcowego sznurka. Najcześciej kojarzony jest z naszyjnikami… ale przyda się także przy tworzeniu łodyg czy pręcików do kwiatów (technika ta sama, tylko skala się zmienia), uchwytów do torebki czy frędzli do szala… (a w kolejnych lekcjach, już bardziej zaawansowanych, wrócimy do tych tematów – więc warto poćwiczyć już teraz).

BONUSIE do tej lekcji nauczysz się filcowania dreda z efektem cieniowania.

Natomiast – jeżeli technika filcowania na mokro nie jest Ci obca, ale masz problemy ze szczelinami na kulkach lub dredach (od kursantów, także tych bardzo zaawansowanych wiemy, że to był dla nich częsty problem) – to również lekcja dla Ciebie.

  • LEKCJA 2 – to podstawy filcowania na sucho na przykładzie aplikacji

filcowanie na sucho jak filcować aplikacje na berecie

filcowanie na sucho jak filcować ornament na berecie

filcowanie na sucho jak filcować rysunek na materiale

filcowanie na sucho jak filcować kwiaty maki na berecie

Uczymy na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 🙂

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

Nauczysz się jak rozkładać tło, jak rozkładać rysunek. Pokażę również jak mieszać wełnę (aby prace były bardziej plastyczne, a nie „płaskie”). Jak dodać detale. Jak zabezpieczyć gotową pracę.

Dla urozmaicenia faktur pracujemy na różnych materiałach (Ty nie musisz, jeżeli jeszcze nie masz dodatków, wystarczy sama wełna, ale warto wiedzieć, co i jak się zachowuje i ostatecznie wygląda). Pracujemy więc w tym kursie na wełnie czesankowej, wełnie zgrzebnej, lokach wełnianych i czesance jedwabnej (która w ogóle nie jest kojarzona z filcowaniem na sucho 😉 )

W drugim filmie rozszerzamy temat o filcowanie ornamentu. Z nim pracuje się troszkę inaczej, niż z formami bardziej rozłożystymi.

Wspominamy również gdzie najlepiej szukać inspiracji.

  • PAKIET PREMIUM to powyższe dwie lekcje oraz dodatkowe dwa kursy plus PDF do pobrania.

łączenie technik filcowania na mokro i na sucho robienie naszyjnika z dredów

jak zrobić biżuterię z filcowych kulek i półfabrykatów jubilerskich

jak zrobić biżuterię z filcowych kulek i półfabrykatów jubilerskich

jak zrobić biżuterię z filcowych kulek i półfabrykatów jubilerskich

filcowanie na sucho i łączenie z techniką filcowania na mokro

W pakiecie oprócz dwóch powyższych lekcji znajdują się:

  • DODATKOWO lekcja wideo, w której uczymy jak łączyć technikę filcowania na sucho i technikę filcowania na mokro

Pokazujemy to łączenie technik na przykładzie elementów biżuterii (ukulanych zresztą po lekcji 1 🙂 ), ale w rzeczywistości umiejętność łączenia obu technik – ułatwia pracę także przy bardziej rozbudowanych formach filcowych. Często wykorzystujemy technikę filcowania na sucho, na filcowanych wcześniej na mokro (i już wyschniętych) torebkach, obrazach czy płaskorzeźbach filcowych. Można w ten sposób coś dodać, uzupełnić o jakieś detale, ale też bardzo często naprawić czy dofilcować. Ta umiejętność naprawdę się przydaje!

  • DODATKOWO lekcja wideo o  tworzeniu biżuterii z wykorzystaniem narzędzi i półfabrykatów jubilerskich

W tej lekcji pokazujemy jak nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć i jak zamontować zapięcia. Pokazujemy również jak wykonać kolczyki. Omawiamy przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne.

  • DODATKOWO otrzymujesz PDF do pobrania ze zdjęciami i opisami półfabrykatów jubilerskich

.. aby łatwiej było Ci zapamiętać jak zakończyć różne typy naszyjników i jakich użyć do tego elementów, jak zmontować kolczyki (jedno i wieloelementowe)… oraz czego szukać w sklepach z półfabrykatami jubilerskimi.

 

Filcowania uczy: Justyna Wróbel – Mikołajczyk

 

Dostępne kursy z okazji ich premiery są w promocyjnej cenie, a promocja trwa jeszcze tylko do jutra (do 12 maja do godz. 23.59) -> ZOBACZ WIĘCEJ

 

Już niebawem pojawią się kolejne kursy – tym razem będą dotyczyć filcowania przestrzennych kwiatów… na mokro (w lekcji 3), na sucho (w lekcji 4) oraz w Pakiecie Premium dodatkowo – kurs wideo Jak wykonać podwójne kwiaty.

Jeżeli chciałabyś otrzymywać informacje o nowych kursach i zgarniać dodatkowe rabaty (które sumują się z promocjami z okazji premiery!!!) – zapisz się koniecznie na Newsletter Szkoły Filcowania – > TUTAJ

PODZIEL SIĘ:

Close Menu