“METAL I RDZA”
Fotorelacja z Warsztatów ozdabiania przedmiotów

Mixed media – Czym się to je?

Na szczęście się nie je! I nie na degustacji skupiały się Warsztaty ozdabiania przedmiotów “Metal i rdza”, z którymi gościła u nas Kinga Bednarz-Zabiegała (Kiga Bet). Bo nie skończyłoby się to dobrze… A mamy taką żelazną zasadę w Pracowni, że zarówno nauka, praca i efekty mają przynosić radość, zadowolenie i spełnienie, a rzetelną wiedzę nabywa się tutaj z przyjemnością.

Więc czym są Mixed media?

Mixed media to przede wszystkim łączenie. Łączenie różnych technik, surowców, odczynników… Profesjonalnych materiałów i tego, co akurat pod ręką. Trochę pasji, rozmachu, kreacji i trochę wyciszenia, kontemplacji i flow… Trochę art i trochę eco.

Materiały do ozdabiania przedmiotów z recyklingu na warsztatach mixed-mediowych w Pracowni Kreatywności w Bielsku-Białej
Warsztaty ozdabiania przedmiotów “Metal i rdza” w Pracowni Kreatywności.

W mixed media ogranicza nas tylko wyobraźnie i… umiejętności. Dlatego bardzo przyjemnie pracuje się pod okiem kogoś doświadczonego. Oczywiście dochodzenie do pewnych rozwiązań samemu daje satysfakcję. Ale niektórych błędów, które już na początku mogą zniechęcić, dobrze jest uniknąć.

Zobaczyć piękno w codzienności

Ozdabianie przedmiotów z recyklingu techniką mixed media na warsztatach w Pracowni Kreatywności w Bielsku-Białej
Warsztaty ozdabiania przedmiotów “Metal i rdza” w Pracowni Kreatywności.

Kinga bardzo dokładnie omawiała kolejne kroki i dzieliła się z Uczestnikami swoją wiedzą. A że jest wieloletnim praktykiem, zasób przekazanych informacji był ogromny! Właściwie nie było pytania, na które nie znałaby odpowiedzi!

Kursantki nauczyły się, jak spojrzeć na otaczającą codzienność innym okiem. Okiem projektanta, twórcy i rzemieślnika. Jak dojrzeć piękno w zwyczajności i pokazać je światu. Z pospolitych, nieciekawych przedmiotów pod jej kierunkiem powstawały prawdziwe perełki. Z puszek, butelek czy zużytych opakowań po czasie wyłaniały się małe dzieła sztuki. Na zdjęciach możecie zobaczyć cały ten proces i jego efekty.

Co przed nami w Pracowni Kreatywności?

A przed nami już kolejne propozycje! Fantazyjne tworzenie bransoletek na krośnie, megaaromatyczne spotkanie przy tworzeniu świec czy kolorowy zawrót głowy na Warsztatach makijażu to kilka propozycji, które dla Was przygotowaliśmy! Zajrzyjcie koniecznie do naszego Kalendarium (tutaj) i wybierzcie coś dla siebie… a może i dla przyjaciółki?

Do zobaczenia!

PODZIEL SIĘ:

Close Menu