od 15 września 2023
Warsztaty (online) Podstaw Filcowania

Tym razem w innej formule, bo online – zapraszamy na Warsztaty Podstaw Filcowania.

Będziemy w zamkniętej grupie na Facebooku (dla osób, które nie mają tam konta – te same kursy będą dostępne na platformie kursowej) przerabiać kursy z podstaw filcowania na mokro i filcowania na sucho z Wirtualnej Szkoły Filcowania.

 

Ruszamy 15 września. To ostatni moment, żeby dołączyć i skorzystać z rabatu prawie -90%
Jeżeli nie możesz działać z nami od 15 września – to nic! Wszystko zostaje w grupie oraz na platformie kursowej, więc możesz ruszyć z filcowaniem w dowolnym dla Ciebie czasie.

Dzięki Warsztatom Podstaw Filcowania:

1. Nauczysz się filcować na mokro elementy biżuterii
Pierwszego dnia kursu poznasz technikę, dzięki której z wełny czesankowej oraz wełny zgrzebnej (uczę na obu przykładach) nauczysz się tworzyć kulki, dredy i inne formy biżuterii.
Częstym problemem podczas filcowania kulek lub dredów są „nierówności i szczelinki”, które powstają podczas filcowania. Dzięki tej lekcji nauczysz się jak łączyć wełnę i jak filcować, aby Twoje korale i filcowe sznurki były idealnie równe.  Ponadto pokazuję jak łączyć różne kolory wełen, dzięki czemu nauczysz się tworzyć zarówno jednokolorowe jak i wielokolorowe elementy.

2. Nauczysz się tworzyć filcowe aplikacje na ubraniach techniką filcowania na sucho
Drugiego dnia poznasz technikę filcowania na sucho, czyli tak zwaną technikę igłową. Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

3. Zaczniesz łączyć techniki filcowania na mokro oraz na sucho
Pomimo, że techniki filcowania na mokro i na sucho są od siebie totalnie różne – warto znać je obie. Po pierwsze dlatego, że w większości przypadków powstają różne prace  i uzyskamy różne efekty stosując każdą z tych technik.. a po drugie dlatego, że warto je ze sobą łączyć, bo doskonale się uzupełniają.

W tej Lekcji wykorzystamy powstałe pierwszego dnia kulki oraz wiedzę z dnia drugiego, aby „wyhaftować” techniką filcowania igłowego aplikacje na naszych kulkach czy filcowych sznurach.

4. Nauczysz się tworzyć biżuterię z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich
Tutaj znowu przydadzą się wykonane pierwszego dnia elementy biżuterii – bo będziemy tworzyć z nich już gotowe i konkretne wyroby!
Dowiesz się jak i czym najwygodniej nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć naszyjniki i jak zamontować zapięcia. Nauczysz się wykonywać kolczyki. Omawiam przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne…

Dzięki tej lekcji nauczysz się jak profesjonalnie wykończyć ufilcowane przez siebie elementy biżuterii, ale wykorzystasz także tę wiedzę do tworzenia innej, niekoniecznie filcowej biżuterii oraz do naprawy tego, co masz w swoich biżuteryjnych szkatułkach i czeka od lat na naprawienie…

 

5. Nauczysz się wykonywać kwiaty techniką filcowania “na mokro”
Filcowane na mokro kwiaty to taki etap przejściowy pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi. Z jednej strony – to wciąż niewielka forma. Nie potrzebujemy zbyt wiele wełny, ani zbyt wiele czasu na ich wykonanie… więc jest krótka droga od nauki do wprawy w filcowaniu kwiatów. Z drugiej jednak strony – filcując kwiaty – łączymy ze sobą dwa osobne elementy: łodygę (czyli filcowego „dredzika”) oraz wstępnie sfilcowane płatki. I naczęściej tutaj pojawiają się problemy. Ale pułapek może być wiele.

A to łodyga nie połączyła się z płatkami… a to płatki wyszły za cienkie, więc dziurawe… a to zbyt grube, przez co kwiat nie ma w sobie tej naturalnej lekkości… lub też są zbyt długie i niekształtne.. a to środek kwiatka jest zbyt gruby, przez co nie da się uzyskać ładnego kształtu.. a to cała czesanka jedwabna (która przecież miała być piękną połyskującą ozdobą) odpadła z płatków… lub też tak mocno się przyfilcowała, że zupełnie zniknęła… a to kwiat nie utrzymuje upragnionego kształtu… albo też niby jest przestrzenny, ale wygląda płasko i mało plastycznie..

Dlatego też nauczysz się jak układać wełnę i jak filcować na mokro kwiaty, aby nie popełniać powyższych błędów. Dzięki tej lekcji stworzysz kwiaty o cieniutkich połyskujących czesanką jedwabną płatkach.
Takie kwiaty często stosowane są jako broszki lub elementy naszyjników, ale mogą być też doskonałą ozdobą – jako kwiaty w wazonach lub innych kompozycjach florystycznych.. jako element bukietów, także ślubnych, jako przypinki do zasłon, jako elementy awangardowych czapek, szali i szalików, pasków lub innych elementów garderoby.

 

6. Nauczysz się także wykonywać kwiaty techniką filcowania “na sucho”
Filcowane „na sucho” kwiaty, to kolejny stopień „wtajemniczenia” po filcowaniu aplikacji na tkaninach, ale też doskonały punkt startowy w technice igłowej. Jest to też idealne uzupełnienie do filcowania „na mokro” kwiatów – wszystko to, czego nie ufilcujesz „na mokro” – wykonasz w technice „na sucho”… i właśnie filcowa róża jest tego idealnym przykładem.

Dzięki tej lekcji nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby filcować kwiaty techniką igłową, czyli tak zwaną techniką filcowania „na sucho”.

Nauczę Cię jak łączyć, mieszać i rozkładać kolory, aby płatki kwiatów były cieniowane.

Często popełnianym błędem podczas filcowania na sucho kwiatów jest filcowanie zbyt cienkich, przez co dziurawych i nietrwałych płatków… lub przeciwnie – zbyt grubych i topornych. Pokażę Ci jak rozkładam i jak filcuję, aby płatki na kwiaty były cieniutkie, ale jednocześnie stabilne i trwałe.

Nauczysz się jak trwale łączyć ze sobą płatki, aby powstał z nich wyjątkowy kwiat. Uczę na przykładzie róży, ale technikę tę możesz zastosować tworząc dowolnie wybrane kwiaty.

PS. A znając już obie techniki filcowania (i na mokro i na sucho) – w temacie kwiatów zrobisz już wszystko!

 

7. Poznasz technikę filcowania na mokro podwójnych kwiatów
Filcowanie na mokro podwójnych kwiatów to jeszcze kolejny stopień „wtajemniczenia” w technikach tworzenia kwiatów i filcowania na mokro. Tę technikę wykorzystasz do bardziej rozbudowanych kwiatowych broszek lub naszyjników filcowych, ale w przyszłości także do bardziej zaawansowanych form przestrzennych (już nie tylko kwiatowych).

 

8. i 9. Nauczysz się filcowaniu na mokro oraz na sucho ozdób świątecznych
Pisanki lub bombki choinkowe na bazie styropianowej najczęściej wykonywane są techniką filcowania na sucho.
Ale w ramach bonusu do tego kursu – nauczysz się jak filcować ozdoby świąteczne zarówno na sucho, jak i na mokro. A najpiękniejsze i dosłownie niepowtarzalne prace powstaną – jak połączysz ze sobą obie te techniki!

10. Nowość w tej edycji warsztatów: nauczysz się filcowania obrazów

Nauczysz się jak rozkładać wełnę i jak filcować, aby stworzyć idealnie równy i stabilny materiał..  ta umiejętność – oprócz oczywiście tworzenia obrazów – przyda Ci się do ogromu innych wyrobów – począwszy od serwetek czy obrusów na stół, po narzuty, dywaniki lub materiały z których będziesz zmogła później coś uszyć!

W tej Lekcji dojdą jeszcze inne dodatki do filcowania, dzięki którym będziesz mogła jeszcze bardziej różnicować struktury swoich prac.

Jak i kiedy działamy?

  • Ruszamy 15 września, ale zapisz się już teraz, bo…
  • Pod koniec sierpnia lub początkiem września (zależnie od tego, kiedy dołączysz do Warsztatów) – wyślę Ci mailem informacje odnośnie wełen, dodatków i narzędzi do filcowania, abyś wiedziała w co warto się zaopatrzyć (a w co absolutnie nie warto) oraz link do zamkniętej grupy kursowej
  • Do grupy wejdziesz 15 września rano.. i tego dnia spotkamy się na live (ale nie musisz być „na żywo”, jeżeli ten termin Ci nie pasuje)
  • Jeżeli nie masz konta na facebook’u (choć bardzo polecam pracę w grupie) – wszystkie kursy będą dostępne także na platformie kursowej
  • Wchodząc do grupy (lub na platformę) – będzie tam już dostępnych 9 Lekcji, więc od razu będziesz mogła zacząć przerabiać te Lekcje – o dowolnej dla Ciebie porze i w odpowiednim dla Ciebie tempie 
  • Przez te dni, oprócz konkretnych kursów – będę z Wami i do Waszej dyspozycji. Jeżeli coś będzie nie tak – w każdej chwili możesz zadawać w grupie pytania
  • Będą także dodatkowe live z sesjami pytań i odpowiedzi – gdzie rozwijam tematy lub wątpliwości pojawiające się w komentarzach
  • Po przerobieniu kursów – udostępnię jeszcze dodatkowe Lekcje o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów
  • Wszystkie kursy zostają w grupie, więc jeżeli nie możesz być z nami na bieżąco – możesz przerobić sobie materiał w późniejszym terminie.

Dołącz teraz, aby wziąć udział w tych wszystkich warsztatach za jedyne 195 zł.

Jaka jest wartość poszczególnych Lekcji ?

  • Lekcja o filcowaniu na mokro elementów biżuterii – wartość 135 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho aplikacji na ubraniach – wartość 135 zł
  • Lekcja o łączeniu technik – wartość 115 zł
  • Lekcja o tworzeniu biżuterii z półfabrykatów jubilerskich – wartość 135 zł
  • Bonus w postaci 10% rabatu na zakup półfabrykatów jubilerskich w sklepie passionroom – bezcenny 🙂
  • Lekcja o filcowaniu na mokro kwiatów – wartość 145 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho kwiatów – wartość 145 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów – wartość 165 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho pisanek i bombek choinkowych – wartość 135 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro pisanek i bombek choinkowych – wartość 135 zł
  • Nowość w tej edycji Warsztatów: Lekcja o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów – wartość 295 zł
  • moja pomoc i wsparcie w grupie oraz energia grupy – bezcenne 🙂

Razem: 1 540 zł  – > Dołącz teraz za 195 zł!

 

Tutaj kupisz dostęp do warsztatów-> KLIKNIJ TUTAJ.

Tutaj poczytasz opinie kursantek pierwszej edycji.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz do mnie na: biuro@pracowniakreatywnosci.pl

PODZIEL SIĘ:

Close Menu