Warsztatowa nowość – podstawy renowacji mebli

Nowa pracownia remontowana, cały czas wakacyjnie i urlopowo ładujemy akumulatory, ale zaczynamy pomalutku wrzucać warsztaty na nowy sezon. Zaczynamy od nowości i to nie byle jakiej, mianowicie od warsztatu z podstaw renowacji mebli.

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane techniki uszlachetniania powierzchni drewnianych:

  • oklejanie fornirem,
  • politurowanie

Każdy uczestnik oklei deskę fornirem – czyli cienką warstwą drewna (0,7 mm) przy użyciu kleju glutynowego, używanego dawniej, przed erą klejów syntetycznych, stosowanych współcześnie. Podczas tej pracy będzie miał okazję precyzyjnego wklejenia wstawki i uzupełnienia ubytków przy użyciu pałeczek szelakowych. Ponadto przeszlifuje okleinę, zagruntuje politurą – dawnym lakierem i rozpocznie proces politurowania. Otrzyma też instrukcję i zostanie wyposażony w umiejętności umożliwiające doprowadzenie deski do stanu zbliżonego wyglądem do wyglądu powierzchni np. fortepianu. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dobierać, używać i dbać o narzędzia i materiały potrzebne do wyżej wymienionych operacji,  takie jak nóż do forniru, dłuto, papier ścierny (!), dowiedzą się również, jak wygląda rajba i do czego służy, jak zrobić politurę i co to jest szelak.

Czas trwania: 15 – 16 godz. w ciągu dwóch dni, czas warsztatu może ulec zmianie w zależności od ilości i tempa pracy uczestników
dzień 1. – około 7 godz. – wprowadzenie w zagadnienia technik, materiałów i narzędzi; przygotowanie kleju glutynowego; okleinowanie, uzupełnianie ubytków;
dzień 2.  – około 8 godz. – przeszlifowanie, podklejanie ewentualnych odspojeń, gruntowanie, politurowanie;

Termin:
dzień 1: 14 września 2019 (sobota) godz. 9:00 – 16:00
dzień 2: 15 września 2019 (niedziela) godz. 9:00 – 17:00

Cena: 250 zł od osoby za cały, dwudniowy warsztat
Zabierz na warsztat znajomą osobę… przyjaciółkę, mamę, chłopaka – dla obojga 5% zniżki

Zapisy:
Poprzez wysłanie imienia, nazwiska, nazwy warsztatu oraz numeru telefonu
na adres e-mail: biuro@pracowniakreatywnosci.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu 
– prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 30 zł*
na konto: ING 59 1050 1070 1000 0092 3864 6195

Wykonane przedmioty ozdobne pozostają własnością uczestników.
Podczas warsztatów zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.

Minimalna ilość osób, aby warsztat się odbył: 4
Maksymalna ilość osób: 12

Warsztaty prowadzi: Iga Pszczółkowska – absolwentka studiów wyższych na kierunku Technologia drewna,  specjalność: Konserwacja drewna zabytkowego

Miejsce: Uwaga! Od września 2019 zapraszamy do nowej siedziby Pracowni!
Bielsko – Biała ul. Wzgórze 19 (I piętro) – wejście od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja

Na życzenie uczestnika – wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa.

* zaliczka jest niezbędna do rezerwacji miejsca na warsztacie. Zaliczkę należy wpłacić po mailowym potwierdzeniu miejsca na zajęciach.
Jeżeli uczestnik zgłosi swoją nieobecność na warsztacie do pięciu** dni roboczych przed zajęciami lub zajęcia są odwołane – zaliczki zwracamy na konto.
Jeżeli uczestnik zgłosi swoją nieobecność na warsztacie na cztery** dni robocze lub krócej – zaliczka przepada.
Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy uczestnicy wysyłani są na warsztat przez pracodawcę/placówkę i konieczna jest faktura całościowa, czyli bez zaliczki. Prosimy o tym zgłosić mailowo, wraz z podaniem danych do faktury, podczas zapisu na warsztat.

**Zwykle przy innych warsztatach wystarczy zgłosić swoją nieobecność trzy dni przed datą warsztatu. W tym przypadku jednak prowadząca przyjeżdża z daleka i musimy wcześniej znać rzeczywistą ilość uczestników.

PODZIEL SIĘ:

Close Menu