Warsztatowa nowość w technice biżuterii wire wrapping – kolczyki w stylu azteckim

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie zawijać kolczyki w stylu azteckim z trójkątnym wzorem. Po wypleceniu odpowiedniej długości paska uformujemy koła i wykonamy zawieszkę splotem koszykowym. Następnie wykonamy zapięcia kolczyków. Nauczymy się jak wykańczać pracę i zabezpieczać końcówki drutów. Na koniec poznamy metodę patynowania miedzi oraz wypolerujemy wisiorek odpowiednim preparatem aby wydobyć piękno szczegółów i nadać błysk.

Wire wrapping to technika która głównie popularna jest w Anglii i w Stanach. Niektóre źródła historyczne twierdzą, że pierwsze prace w tej technice powstawały jeszcze w starożytnym Egipcie nim zaczęto używać łączenie metali na gorąco. Pojawiła się później w latach 20 tych i 30 tych XX wieku w Anglii, kiedy to w pracowni Cecil Geore Oxley & Rolled Gold Wire Jewellery zatrudniono kilkadziesiąt weteranów wojennych, którzy wykonywali prace artystyczne z różnego rodzaju drutów w formie terapii. Niestety umiejętność ta nie została przekazana dalszym pokoleniom i przez wiele lat ta technika nie była w użyciu. Od jakiegoś czasu znów wróciła do życia i rozwija się w różnych kierunkach.

Technika ta polega na łączeniu ze sobą różnego rodzaju i różnych grubości metalowych drutów za pomocą zawijania cienką drucianą linką używając różnego rodzaju splotów i łączeń. Splecione ze sobą druty można układać w różnego rodzaju formy, możliwości są praktycznie nieograniczone i zależne tylko od naszej wyobraźni i pomysłów. Wszystkie formy i elementy łączy się tylko za pomocą linki bez użycia kleju czy lutowania, chociaż stosuje się także techniki mieszane.

Czas trwania: 3 – 4 godz. w zależności od tempa pracy uczestników

Termin: 16 maja 2019 (czwartek) godz. 16:30

Cena: 120 zł od osoby
Zabierz na warsztat znajomą osobę… przyjaciółkę, mamę, chłopaka – dla obojga 10% zniżki

Zapisy:
Poprzez wysłanie imienia, nazwiska, nazwy warsztatu oraz numeru telefonu
na adres e-mail: biuro@pracowniakreatywnosci.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu 
– prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 10 zł*
na konto: ING 59 1050 1070 1000 0092 3864 6195

Wykonane przedmioty ozdobne pozostają własnością uczestników.
Podczas warsztatów zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.

Warsztaty prowadzi: Natalija Antunović-Djapo

Miejsce: siedziba Pracowni Psychoedukacji i Terapii
Bielsko-Biała ul. Wzgórze 5 (I piętro)

Na życzenie uczestnika – wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa.

* zaliczka jest niezbędna do rezerwacji miejsca na warsztacie. Zaliczkę należy wpłacić po mailowym potwierdzeniu miejsca na zajęciach.
Jeżeli uczestnik zgłosi swoją nieobecność na warsztacie do trzech dni przed zajęciami lub zajęcia są odwołane – zaliczki zwracamy na konto.
Jeżeli uczestnik zgłosi swoją nieobecność na warsztacie na dwa dni lub krócej – zaliczka przepada.
Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy uczestnicy wysyłani są na warsztat przez pracodawcę/placówkę i konieczna jest faktura bez zaliczki.
Prosimy o tym zgłosić mailowo, wraz z podaniem danych do faktury, podczas zapisu na warsztat.

PODZIEL SIĘ:

Close Menu