KONFERENCJA: SPEKTRUM AUTYZMU – NOWE KIERUNKI POMOCY

INFO & REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
https://spektrumautyzmu.com

16 czerwca 2018, Warszawa
Centrum Konferencyjne ADN (Atrium Tower) 
ul. Jana Pawła II 25, Warszawa
rejestracja: 8:00-9:00
konferencja: 9:00-17:00

Konferencja ma na celu popularyzowanie zintegrowanego podejścia do pomocy osobom ze spektrum autyzmu. Pięć seminariów poprowadzą wybitni specjaliści w swoich dziedzinach: prof. dr hab. Ewa Stachowska, mgr Bożena Kropka, mgr Adrian Borowik, mgr Katarzyna Patykiewicz oraz mgr Agnieszka Wróbel.

Jest to unikalne w skali kraju wydarzenie, prezentujące wiedzę
i doświadczenie z kilku obszarów:

Neuropsychologia – prezentacja najnowszych badań związanych
z funkcjonowaniem autystycznego mózgu.

Terapia – prezentacja metody Son-Rise zapoczątkowanej przez Barry’ego Kaufman oraz Samahrię Kaufman, którzy stworzyli ją pracując ze swoim synem z autyzmem – Raunem, obecnie dorosłym mężczyzną, bez objawów spektrum.

Dietetyka – dwa wykłady dotyczące możliwości wpływu dietą i suplementacją na poprawę funkcjonowania organizmów osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu.

Podejście systemowe – sposoby wsparcia całego środowiska rodzinnego, mechanizmy funkcjonujące w rodzinie osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wykładzie: „Jak pomóc dziecku i zadbać o siebie?”.

Zapraszamy terapeutów, psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkie osoby interesujące się tematyką całościowych zaburzeń rozwoju.

PROGRAM KONFERENCJI
16.06.2018 (SOBOTA)

8:00-9:00 Rejestracja uczestników
9:00-9:15 Wstęp
9:15-10:45 Jelita – drugi mózg człowieka – mgr Bożena Kropka
10:45-11:00 przerwa kawowa
11:00-12:30 „Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym…” (B.N. Kaufman). Najważniejsze informacje o Programie Son-Rise – mgr Adrian Borowik
12:30:13:00 przerwa kawowa
13:00-14:30 Jak żywić osobę z ASD? Czy wyniki testu kwasów organicznych i metylacyjnego mogą być pomocne w terapii żywieniowej? – prof. dr hab. Ewa Stachowska
14:30-14:45 przerwa kawowa
14:45- 16:00 Cudowny, magiczny mózg autystyczny – mgr Katarzyna Patykiewicz
16:00-16:15 przerwa kawowa
16:15-17:00 Jak pomóc dziecku i zadbać o siebie? – mgr Agnieszka Wróbel

CENNIK
260 zł do 15.05.2018,
280 zł od 16.05.2018 do 31.05.2018
300 zł od 01.06.2018 do 16.06.2018

Cena zawiera:
• udział we wszystkich seminariach podczas konferencji
• catering w postaci kawy, herbaty, słodkich przekąsek oraz owoców
• obszerne materiały konferencyjne
• zaświadczenia uczestnictwa

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
1. Poprzez stronę https://spektrumautyzmu.com
lub
2. Wysłanie zgłoszenia na biuro@ppit.pl oraz wniesienie opłaty konferencyjnej zgodnej z powyższym cennikiem.

Odbiorca: Pracownia Psychoedukacji i Terapii, ul. Wzgórze 5
Konto: 97 1020 1390 0000 6502 0019 6246
Tytułem: konferencja autyzm + imię i nazwisko

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY:

8:00-9:00 Rejestracja uczestników
9:00-9:15 Wstęp

SEMINARIUM 1 (9:15-10:45)
Jelita – drugi mózg człowieka – mgr Bożena Kropka

1. Leki stosowania w leczeniu schorzeń OUN – zaburzenia wchłaniania i trawienia. Omówienie przypadków klinicznych.
2. Szczelne jelita- szczelna bariera krew-mózg.
3. Wpływ alergenów na zachowania dzieci. Omówienie przypadków klinicznych.
4. Leczenie alergii – Program Sześć kroków wyjścia z alergii. Candida rozwój, leczenie. Zaburzenia składu flory bakteryjnej a zachowania dzieci. Omówienie przypadków dzieci poddanych przeszczepowi flory bakteryjnej od zdrowych dawców. Wybrane składniki odżywcze niezbędne dla funkcjonowania układu nerwowego.

PROWADZĄCA:
mgr Bożena Kropka – Ceniona specjalistka od spraw leczenia żywieniem, dietetyk oraz promotor zdrowia, autorka poradników: „Pokonaj alergię” oraz „Co mi dolega”. Jest prekursorką nowych metod leczenia, pokonywania alergii i walki z wieloma chorobami. Autorka programu „Sześć kroków wyjścia z alergii”, który okazał się skuteczny przy chorobach dietozależnych, alergiach, chorobach autoimmunologicznych czy zaburzeniach OUN. Zajmuje się również działalnością edukacyjną, między innymi tworzeniem poradników dla dzieci o zdrowym żywieniu, takich jak: „Mieszkanka chatki na moczarach” oraz „Żywieniowe triki na lepsze wyniki”.

SEMINARIUM 2 (11:00-12:30) 
„Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym…” (B.N. Kaufman). Najważniejsze informacje o Programie Son-Rise – mgr Adrian Borowik

W The Son-Rise Program® po raz pierwszy zostało zasugerowane, że dzieci z diagnozami ze spektrum mają potencjał do wyjątkowego „uzdrawiania się” i rozwoju. The Son-Rise Program® opracował innowacyjny, edukacyjny sposób terapii, który zakłada dołączanie się do dzieci zamiast występowania przeciwko nim. Ten program umiejscawia rodziców jako kluczowych nauczycieli, terapeutów i dyrektorów swojego własnego programu i korzysta z domu, jako najbardziej sprzyjającego środowiska pomocy swoim dzieciom. The Son-Rise Program® odważył się zasugerować, że szacunek i głęboka troska będzie najważniejszym czynnikiem, mającym wpływ na motywację dziecka do uczenia się i od początku uczynił miłość i akceptację istotną częścią wszystkich procesów uczenia się. Przyjmując tę postawę po pierwsze tworzy się więź i bezpieczne otoczenie, a następnie wprowadza pewne i sprawdzone strategie zapoczątkowane przez The Son-Rise Program®. Te zasady są kamieniami węgielnymi tego podejścia

PROWADZĄCY:
mgr Adrian Borowik – Pedagog, trener, terapeuta, który od lat popularyzuje, zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Najbardziej interesującym go tematem jest budowanie relacji z osobami z autyzmem, przede wszystkim w środowisku domowym, ale też poza nim np. w przedszkolu lub szkole.

Przeszedł szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczył się o The Son-Rise Program®, co w dużej mierze wyznaczyło główny kurs jego podejścia do osób z autyzmem i do terapii. Ukończył też 1 stopień szkolenia HANDLE®.

Jest założycielem Przylądka Dobrej Nadziei (przyladekdobrejnadziei.pl), poprzez który prowadzi swoją działalność szkoleniową i współpracuje z rodzinami osób z autyzmem. Jest też współfundatorem oraz Członkiem Zarządu Fundacji Być Bliżej Siebie (bycblizejsiebie.pl), która zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz przybliżeniem w naszym kraju niesamowitej metody terapii autyzmu – Programu Son-Rise.

SEMINARIUM 3 (13:00-14:30)
Jak żywić osobę z ASD? Czy wyniki testu kwasów organicznych i metylacyjnego mogą być pomocne w terapii żywieniowej?
– prof. dr hab. Ewa Stachowska

Skład diety ma kluczowe znaczenie dla terapii osoby z ASD. Jedną z podstawowych funkcji składników pożywienia jest kształtowanie prawidłowej mikrobioty jelitowej (bakterii bytujących w jelitach). Istnieją poważne dowody naukowe wskazujące na zjawisko dysbiozy (zmian ilościowych i jakościowych flory jelitowej) u osób z ASD. Jak ustalono, jedną z kluczowych przyczyn dysbiozy u tych osób jest niewłaściwa dieta, bogata w wysoko przetworzoną żywność rafinowaną z jednoczesnym zmniejszeniem podaży warzyw i owoców. Na wykładzie zostanie poruszona tematyka:
– Roli wybranych składników diety (włókna, polifenoli, tłuszczów, pre i probiotyków) w kształtowaniu składu flory jelitowej oraz bariery jelitowej
– Indywidualizacji suplementacji w ASD
– Indywidualizacji probiotykoterapii w ASD

PROWADZĄCA:
prof. dr n. med. Ewa Stachowska – Profesor nauk medycznych, specjalista biologii medycznej i nauk o żywieniu. Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w Instytucie Chemii Bioorganicznej (Polska Akademia Nauk, Poznań), Collegium Medicum (Uniwersytet Jagielloński, Kraków), Universidad de Navarra (Pamplona, Hiszpania), Strydehlyde University (Glasgow, UK).
Zainteresowania zawodowe i naukowe dotyczą nowoczesnych rozwiązań w dietoprofilaktyce i dietoterapii min. wykorzystanie narzędzi genetycznych i molekularnych (z obszaru nutrigenetyki, epigenetyki, lipidometabolomiki) w indywidualizacji żywienia. Autor ponad 75 prac z tzw. Listy Filadelfijskiej.
Kierownik Zakładu Biochemii i Żywienia Człowieka PUM. Pełnomocnik Rektora PUM powołanym do otwarcia nowego kierunku nauczania – dietetyki. Członek Polskiego Towarzystwa Biochemików, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą.
Współwłaściciel firmy zajmującej się innowacyjnym podejściem do żywienia. Bloger (dietetica.com.pl), entuzjasta dobrej muzyki.

SEMINARIUM 4 (14:45- 16:00) 
Cudowny, magiczny mózg autystyczny – mgr Katarzyna Patykiewicz

Próba podróży w głąb mózgu autysty. Przegląd wiedzy na temat całościowych zaburzeń rozwoju. Przybliżenie informacji dotyczących badań mózgu, historii autyzmu, nowych kierunkach badań. Spojrzenie na odmienne funkcjonowanie zmysłów i doświadczania świata.

PROWADZĄCA:
mgr Katarzyna Patykiewicz – psycholog, wybitny praktyk w pracy terapeutycznej z dziećmi z ASD. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku-Białej. Ukończyła studia podyplomowe „Diagnoza neuropsychologiczna w praktyce klinicznej” oraz liczne kursy w zakresie profilaktyki i pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Interesuje się zagadnieniem całościowych zaburzeń rozwoju.

SEMINARIUM 5 (16:15-17:00)
Jak pomóc dziecku i zadbać o siebie? – mgr Agnieszka Wróbel

Pojawienie się choroby w rodzinie, np.: autyzmu u jednego z dzieci jest wstrząsem dla całego systemu rodzinnego. Zmiany dotykają wszystkich – rodziców i pozostałe dzieci. Występuje koncentracja na chorym dziecku, często kosztem innych członków rodziny. Rodzice doświadczają różnych trudnych emocji – zapominają o sobie i własnej kondycji psychicznej. Żyjąc w permanentnym stresie, padają ofiarą swoistego „wypalenia zawodowego” w rodzinie. Warto pamiętać o tym, że chcąc konstruktywnie pomóc dziecku – nie można zapomnieć o sobie.

PROWADZĄCA:
mgr Agnieszka Wróbel – Pedagog, psychoterapeuta, trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Pracowni Psychoedukacji i Terapii (https://ppit.pl), autorka m.in. bestsellerowego poradnika „Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi” poradnika na temat asertywności w pracy “Trudny szef, czyli jak się porozumieć z przełożonym” oraz nowości „Sztuka wychowania, czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie.” (https://sztukawychowania.pl)

INFORMACJE:
biuro@ppit.pl, 604 900 258,
https://spektrumautyzmu.com

PODZIEL SIĘ:

Close Menu