Wire wrapping – Boho kolczyki

Wire wrapping to technika, która głównie popularna jest w Anglii i w Stanach. Niektóre źródła historyczne twierdzą, że pierwsze prace w tej technice powstawały jeszcze w starożytnym Egipcie nim zaczęto używać łączenie metali na gorąco. Pojawiła się później w latach 20 tych i 30 tych XX wieku w Anglii, kiedy to w pracowni Cecil Geore Oxley & Rolled Gold Wire Jewellery zatrudniono kilkadziesiąt weteranów wojennych, którzy wykonywali prace artystyczne z różnego rodzaju drutów w formie terapii. Niestety umiejętność ta nie została przekazana dalszym pokoleniom i przez wiele lat ta technika nie była w użyciu. Od jakiegoś czasu znów wróciła do życia i rozwija się w różnych kierunkach.

Technika ta polega na łączeniu ze sobą różnego rodzaju i różnych grubości metalowych drutów za pomocą zawijania cienką drucianą linką używając różnego rodzaju splotów i łączeń. Splecione ze sobą druty można układać w różnego rodzaju formy, możliwości są praktycznie nieograniczone i zależne tylko od naszej wyobraźni i pomysłów. Wszystkie formy i elementy łączy się tylko za pomocą linki bez użycia kleju czy lutowania, chociaż stosuje się także techniki mieszane.

Na warsztatach nauczysz się, jak zaplatać druciki miedziane tworząc splot sznurkowy, którym ozdobimy nasze etno kolczyki. Będziemy pracować na gotowych bazach oplatając je splotem trzy na trzy. Nauczysz się podstawowych zasad zaplatania miedzianych drutów w technice wire wrapping, wykorzystania ich walorów estetycznych w procesie kształtowania i dołączania koralików.
Poznasz proces patynowania i czyszczenia miedzi aby uzyskać piękny odcień i efekt postarzenia metalu.


Plan warsztatów:

1. Blok teoretyczny
Omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wirewrapping, przykłady zastosowania techniki w czasach starożytnych oraz jej główne charakterystyki.
Materiały używane w technice wirewrapping, rodzaje i grubości drutów, właściwości miedzi jako metalu oraz jej właściwości prozdrowotne. Rodzaje kamieni i innych materiałów używanych do oprawy w technice wire wrapping.
Narzędzia wykorzystywane do pracy z drutem, ich charakterystyka i zastosowanie. Omówienie sposobów wykorzystania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku w technice wirewrapping.
Omówienie najważniejszych preparatów chemicznych używanych do patynowania i czyszczenia miedzi, sposób ich przygotowania, środki bezpieczeństwa jakie należy zachować przy pracy z preparatami.

2. Ćwiczenia praktyczne
Prezentacja trzech rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wirewrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie. Omówienie sposobów pracy z drutem oraz podstawowych błędów występujących w początkowej fazie pracy z drutem.

3. Samodzielne wykonanie projektu
Omówienie etapów wykonania pracy i samodzielne wykonanie projektu będącego tematem warsztatów.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu po zajęciach gotowych zestawów startowych zawierających niezbędny zestaw drutów do samodzielnej pracy w technice wire wrapping.


Czas trwania:
 4 – 5 godz. w zależności od tempa pracy uczestników


Termin:
 3 lutego 2024 (sobota) godz. 10:00


Cena:
270 zł od osoby
Zabierz na warsztat znajomą osobę (lub osoby)… przyjaciółkę, mamę, chłopaka – dla wszystkich -5% zniżki


Zapisy:
👉 1. Kup bilet i zarezerwuj sobie miejsce wpłacając 70 zł zadatku – tutaj: KUP BILET

👉 2. Po wpłaceniu zadatku Twoje miejsce jest już zarezerwowane! GRATULUJEMY! ❤ 

👉 3. Pozostałą kwotę należy wpłacić na numer konta podany NA BILECIE, który otrzymasz po zarezerwowaniu miejsca.
W tytule przelewu podaj: imię, nazwisko oraz nazwę i datę warsztatu.

Kto nie wpłaca zadatku? 

  • posiadacz BONU PREZENTOWEGO 🎁
    Wyślij wiadomość na biuro@pracowniakreatywnosci.pl z informacją, na który warsztat chcesz wykorzystać BON – otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji.
  • osoba, której udział w warsztacie finansuje pracodawca (lub Fundacja, Stowarzyszenie, etc.) – napisz do nas wiadomość podając nazwę warsztatu i dane płatnika — wystawimy fakturę na przelew na pełną kwotę.

 

Warsztaty prowadzi: Natalija Antunović-Djapo


Minimalna ilość osób, aby warsztat mógł się odbyć:
 5
Maksymalna ilość osób: 8


Miejsce:
 Bielsko – Biała ul. Wzgórze 19 (I piętro) – wejście od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja


Na życzenie uczestnika – wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa – prosimy o informację na ten temat podczas zapisu na warsztat. 

UWAGA! Zadatek jest bezzwrotny.
Jeśli jednak z przyczyn losowych Twoje plany się zmienią i nie będziesz mogła/mógł do nas dołączyć – zgłoś nam to jak najszybciej! Jeśli zgłosisz swoją nieobecność na warsztacie na 5 dni przed datą warsztatu, opłata za warsztat zostanie przeniesiona na inny termin. Jeśli nieobecność zgłosisz później niż na 3 dni przed warsztatem lub się na nim nie pojawisz, opłata za warsztat nie podlega zwrotowi.

PODZIEL SIĘ:

Close Menu